Свободная мысль

10 заповідей пішохода на дорозі

Четверг, 18 июня 2020 06:30
  • размер шрифта

Пішохід зобов’язаний дотримуватись ПДР на рівні з іншими його учасниками. Порушення ним цих правил є адміністративним правопорушенням та тягне за собою передбачену ч.1 ст.127 КУпАП відповідальність.

ПДР регламентують своєрідні «10 заповідей пішохода»:

 

  1. Пішохід зобов’язаний переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

 

2️. Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішохід зобов’язаний впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.

 

3️. Чекати транспортний засіб пішохід зобов’язаний на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні, – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.

4️. Після висадки з трамвая пішохід зобов’язаний залишити проїзну частину не затримуючись.

 

5️. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішохід зобов’язаний утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.

 

6️. У разі причетності пішохода до ДТП пішохід зобов’язаний подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити поліцію про пригоду та перебувати на місці до її прибуття.

 

  1. У місцях, де рух регулюється, пішохід зобов’язаний керуватися сигналами регулювальника або світлофора.

 

8️. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, якщо він рухається узбіччям, пішохід зобов’язаний виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світловідбивальні елементи.

 

9️. За межами населених пунктів в разі руху узбіччям чи краєм проїзної частини, пішохід зобов’язаний йти назустріч руху транспортних засобів.

 

  1. Пішохід зобов’язаний не виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; не виходити раптово, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; не допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину; не переходити проїзну частину поза пішохідним переходом.

 

За умови дотримання пішоходами цих “10 заповідей” і усвідомлення того що пішохід зобов’язаний дотримуватись на дорозі, залежить не тільки безпека дорожнього руху, а і його життя та здоров’я❗️

 

Первомайський відділ поліції ГУНП

в Миколаївській області