Свободная мысль

Создан при содействии ветеранов АТО

Поліцейські Первомайщини закликають дітей та дорослих дотримуватись правил безпечної поведінки на воді

Пятница, 20 июля 2018 13:31
  • размер шрифта

Правоохоронці наголошують, що першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Та навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді – що є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Безумовно, людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, а у випадку необхідності може надати допомогу товаришу чи іншим особам, що потрапили у біду.

Старший інспектор ювенальної превенції Первомайського відділу поліції молодший лейтенант поліції Олександр Чаус зазначив, як свідчить аналіз, трагедії на воді трапляються саме в місцях стихійного відпочинку населення біля водоймищ. Так, зокрема, основними причинами загибелі дітей на воді є відсутність належного контролю з боку дорослих, як правило групою найбільшого ризику є діти віком до 5-ти років, які залишились купатись без нагляду дорослих, а також діти до 1 року, які зазвичай опиняються в небезпеці в результаті того, що дитина знаходиться без нагляду батьків або під наглядом людини, нездатної допомогти у разі небезпеки (наприклад меншого брата або ж людини похилого віку); відпочинок у небезпечних місцях, плавання в заборонених місцях чи водоймах; пустощі на воді, низький рівень культури безпеки на воді; стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння (від 25 до 50% смертельних випадків під час відпочинку дітей і дорослих на воді пов’язані з вживанням алкогольних напоїв); відсутність рятувальних засобів та навиків надання першої невідкладної допомоги.

Аби попередити нещасні випадки під час відпочинку на водоймах, поліцейський  радить дотримуватись основних правил безпечної поведінки. Батькам - не залишати дітей поблизу води без нагляду і переконатися, що їхнє дозвілля буде безпечним. Якщо діти не вміють плавати, не дозволяти їм заходити у воду глибше ніж по пояс, плавати на надувних матрацах або камерах. Трагічно закінчується і пірнання з плотів, човнів, пристаней та інших плавзасобів, а також урвищ. Слід уникати води зі швидкою течією та не запливати далеко від берега.

Після тривалого перебування на сонці не варто пірнати у воду з розбігу, бо різка зміна температури може призвести до судоми кінцівок. Також, найнебезпечніший ворог відпочиваючих – алкоголь. Під його впливом людина втрачає самоконтроль, скоює необдумані та невиважені вчинки.

Так, Олександр Чаус навів основні правила безпечної поведінки на воді та біля водоймищ, які повинні знати і дотримуватись як маленькі так і дорослі відпочиваючі:

- діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;

- вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;

- не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити лише у спеціально відведених місцях;

- не можна запливати за обмежувальні знаки;

- слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;

- якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;

- не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;

- не треба купатися довго, краще купатися кілька разів по 20-30 хв.;

- не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;

- не подавайте без потреби сигналів про допомогу;

- не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;

- купатися рекомендовано вранці i ввечері;

- не слід купатися наодинці;

- не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;

- не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

Нехай Ваш відпочинок буде радісним, приємним, а головне – безпечним для вашого здоров’я та життя!

Первомайський відділ поліції ГУНП

Миколаївської області