Свободная мысль

Операція «Мак 2018»: на Миколаївщині шукатимуть незаконні посіви маку та конопель

Суббота, 09 июня 2018 17:04
  • размер шрифта

Поліцейські Первомайщини інформують громадян про те, що з 1 червня по 29 вересня на території Україні та Миколаївської області проводиться комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «МАК».

Згідно чинного законодавства посів та вирощування снотворного маку конопель дозволяється лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензію на здійснення відповідних видів діяльності.

Правоохоронці застерігають, що громадяни, які вирощують нарковмісткі рослини, тобто здійснюють незаконне культивування маку чи конопель, в тому числі зберігають самосійні рослин, будуть притягнуті до кримінальної або адміністративної відповідальності, залежно від кількості виявлених рослин відповідно.

Що стосується відповідальності, то згідно зі статтею 310 Кримінального кодексу України, за незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин, конопель у кількості від 10 до 50 рослин передбачена відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.

А вже за незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Правоохоронці звертаються до мешканців міста та району, якщо ви володієте інформацією про місця, де ростуть наркомісткі рослини, або про осіб, які займаються їх культивацією, повідомити про це до Первомайського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області за адресою: м. Первомайськ, вул. Грушевського, 29, або за телефонами: (05161)7-52-02, 063-282-5329, 068-314-2949, «102» (конфіденційність гарантовано).

 

Первомайський відділ поліції ГУНП

Миколаївської області